Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb tunnistada – plaan oli võtta pikk nädalalõpp ja lastele Londonit näidata. Pileteid ostes selgus aga, et sama eelarvega saab nädalavahetuseks minna ka Küprosele kevadet nautima. Nii lendasimegi Paphosesse eesmärgiga leida ägedaid kohti, mis nii mulle kui ka 10- ja 21aastasele põnevust pakuks. Startisime 5. märtsil, kui Eestis oli juba kuus koroonaleidu, aga päikeselisel Küprosel veel ei miskit, ärevust oli siiski õhus.

Saarel ringi tiirutamiseks tasub kindlasti rentida auto, jõuab palju rohkem. Esimest korda vasakpoolsesse liiklusesse söösta oli hirmus, aga automaatkäigukast, viisakad liiklejad ja rendiautode punased numbrimärgid on terveks jäämisel abiks. Küprose põhjaossa, mis on Türgi poolt okupeeritud, rendiautoga ei pääse.

Reisikava koostamisel saime kõik sõna sekka öelda. Valikute tegemine ei olnud lihtne, sest Küpros on rikas nii säilinud antiikkomplekside, ehedate ajaloohõnguliste mägikülade, võrratu looduse, võluvate rannasoppide kui ka mõnusate kohvikute poolest. Ühesõnaga, tegime-nägime palju, kui peaks valima kolm kõige meeldejäävamat ja kõigile meeldinud tegevust, oleks meie soovituste kolmik alljärgnev.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega