Nädalavahetusel 50. sünnipäeva tähistanud Indrek Harglata on Eesti moodsat kirjandust võimatu ette kujutada. Pole palju autoreid, kes suudavad korraga kahte asja: luua kirjandusest suuremaid tegelasi ning kirjutada oma rahvale kaasakiskuvalt tema maast ja ajaloost. Just selliseid, sümboliks kasvanud tegelasi, kes on tihedalt seotud konkreetsete kohtadega Eestis, on Hargla loonud aga mitu.

Kõige tuntum neist on keskaegses Tallinnas mõrvamüsteeriume lahendav apteeker ­Melchior ­Wakenstede. Tema seiklustest on Hargla kirjutanud seitse romaani ja neil päevil asutakse üles võtma korraga lausa kolme Melchiori-teemalist mängufilmi. Režissööriks menufilmid „1944“ ja „Nimed marmortahvlil“ teinud Elmo ­Nüganen, peaprodutsendiks Kristian Taska (lisaks eelnimetatud kahele „Talve“ ja „Klassikokkutuleku“ seeria), peaosas Märten Metsaviir (Nüganeni õpilane). Produtsentide seas vilksab ka endine kasiinokuningas ­Armin Karu, kes rahastas muu hulgas „Tõe ja õiguse“ võtteid.

Tõenäoliste hittfilmide valmimine on veninud: Ekspresski kirjutas, et esimene film pidi esilinastuma 7. veebruaril. Aga lõpuks ometi on asi käima läinud.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega