Astri Grupp on Eesti edukamaid kaubandus- ja meelelahutuskinnisvara omanikke. Tartu Lõunakeskus, suvepealinna Pärnu Keskus, Narvas Astri ja Fama keskused, Tallinnas Balti jaama turg ja keskturg. 185 000 ruutmeetrit pinda, 25 miljonit külastajat aastas ning ligi 100 miljonit eurot jaotamata kasumit. Astri tegelased on väga edukad ja jõukad. Aga kuidas see sündis?

Kõik algas 1993. aasta suvel kui vanad sõbrad Väino Põllumäe ja Aleg Kirs ehitasid ümber Tartus Veeriku tänaval asunud nõukaaegse pisikese toidupoe. Tänapäevaseid kauplusi ülikoolilinnas polnud, ka eeskuju ei olnud eriti kusagilt võtta. Oli vaid tunne, et on aeg tegutseda. Põllumäe abikaasa Helju, Veeriku kaupluses müüja, omas kogemusi kaubanduses.

Mis meestele endale meeldis, seda üritati pakkuda ka klientidele. Näiteks Kirsile meeldis hästi süüa. Seetõttu leidis Veeriku sortimendist laia valiku beseesid, salateid, pirukaid ja torte, mida kusagilt mujalt ei saanud. Poe juurde kuulus pagari- ja kondiitritsehh. Poehoonele lisatud teisel korrusel avati populaarseks kujunenud restoran Veeriku Grill.

Kirs ütleb, et Veeriku poe äri kujundas kompanjon Põllumäe usk Jumalasse. „