Hando Sutterile tõi hääbuvas nõukogude süsteemis edu inglise keele oskus. Juhuste kokku langemisel sattus ta aga erastama Eesti suurettevõtet, sest vanadele direktoritele eelistati noori.
Selveri juht meenutab, kuidas tundis McDonalds'i klienditeenindaja konkursil põrudes kibedat pettumust (10)
Kauplusteketi juht Kristi Lomp alustas oma karjääri poeleti taga. „Toona oli defitsiidiaeg ja kõik kaup müüdi maha. Ja eks hügieeni- ja toiduohutuse nõuetesse suhtumine oli... pehmelt öeldes omamoodi,“ ütleb Lomp ja paljastab Ekspressile värvikaimad seigad.
Mul oleks talle palju näpunäiteid, kuidas juhtida inimesi nii, et nad ei tunneks end murust madalamana, vaid hoopis kõrvust tõstetuna.
California otsus müüa peagi vaid nullsaastega autosid võib viia elektrisõidukite läbimurdeni kogu maailmas (28)
Kas Ameerika saab uuesti suureks?
Mina müün unistusi, ütleb riikliku hasartmänguettevõtte Eesti Loto juhataja Riina Roosipuu (50). Koroonaajal koju surutuna mängisid eestlased lotot rohkem kui eales varem.
EKRE tõusev täht Argo Luude: „Päris rohepööre algaks kontsertide ja spordivõistluste ära keelamisest“ (29)
Eesti ühe suurima kommunaalteenuste ettevõtte juht ja omanik Argo Luude (50) räägib prügiäri telgitagustest, taaskasutuse vaevadest ja utoopilisest rohepöördest. Ligi 20 aastat ühes firmas töötanud tippjuht kavatseb tulevikus füüsikaõpetajaks hakata.
Kuidas teha lõpp röögatutele elektrihindadele? Konrad Hanschmidt ja Sandor Liive ütlevad, et neil on lahendus. Nende idufirma Gridio lülitab elektriautod laadima siis, kui elekter on odav ja tarbijaid vähe.
Raivo Hein töötas tee-ehituse insenerina poolteist aastat. Kokkupuude korruptiivse süsteemiga tegi talle selgeks, et teda tõmbab hoopis ettevõtlus.
Miks on hinnatõus teatud kümnenditel olnud stabiilselt väike ning teistel jällegi jonnakalt suur? (2)
Tänavu augustis olid hinnad Eestis koguni veerandi võrra kõrgemad kui aasta tagasi. Sedavõrd suur hinnatõus oli meil viimati 1996. aastal. Paljudes arenenud riikides on praegune inflatsioonitempo isegi viimase 40 aasta kõrgeim. Pilk inflatsioonivastase võitluse ajalukku aitab mõista tänaseid dilemma...
Värskes Magnaadis: „Hiljuti tuli teade, et sorteerimisliinil on laip“
Ekspressi ärilisa uus number!Reedel jõuab Eesti poelettidele 108-leheküljeline kvaliteetväljaanne Magnaat, kuhu Eesti Ekspressi toimetus koondas mitmed erilised, põhjalikud ja üllatavad lood ettevõtjate elust ja tegemistest.
Kui Vene kapitalism oleks saanud 20. sajandil takistamatult areneda, võiks Vtorovite perekonnanimi tänaseks kõlada sama kullatolmuselt nagu näiteks Rothschild. Vene keisririigi kõige rikkamaks meheks tõusnud Nikolai Vtorovit hüütigi Vene Morganiks. 1918. aasta tegi lõpu nii mehe äridele kui talle en...
Kuidas maailma suurim autotootja keeldus tunnistamast elektriautode läbilööki ja mängis maha suure osa kunagiste ettenägelike otsustega saadud edumaast, kuid püsib siiski tugevalt sadulas.
Börsijuht Kaarel Ots: „Arvad, et elektriarve on kuratlikult suur? Oota, millal tuleb tasuda koroonaarve!“ (4)
Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots (46) rõõmustab 2021. aasta edu üle aktsiaturgudel, kuid kritiseerib valitsust ja meediat koroonaviiruse vastu võitlemise pärast. Tema arvates on kehtestatud piirangutega tekitatud kahju märksa suurem kui kasu.
Ameerikas läbi murdnud idufirma omanik Priit Vaikmaa edu saladusest: skeptikuid ei maksa liiga palju kuulata (8)
Eestis otsib värskeid ideid ja tegijaid tohutu hulk raha, arvab TextMagicu juht Priit Vaikmaa.
Vanalinnas slaavi disainipoe avanud Vitalia Sass: Ukrainas on palgad ilmselt samad kui Hiina tehasetöölistel, aga kvaliteet täiesti teine (15)
Vitalia Sass lõikas koroonakriisist kasu ja avas Tallinna vanalinnas Ukraina disainile pühendatud kogemuspoe Design Hata.
Kes on ettevõtja Lauri Meidla? Tagasihoidlik kunstnikuhingega miljonär seisab mitmete edulugude taga (27)
Märkamatult on Eesti ühed huvitavamad investeeringud teinud ärimees Lauri Meidla, kes ise meelsasti mõtestaks maailma kunsti kaudu ja kirjutaks mõned värsid.
Ukraina on varasematel aastatel olnud Eesti ettevõtjate jaoks riskantne piirkond, kus pigem nahk üle kõrvade tõmmatakse. Ükssarvikud aga Ukrainat ei karda.
Avatuse poolt, räuskamise vastu: miks uus kodumaine majanduseliit tegelikult poliitikutele raha annab? (108)
Alates kevadest on Eesti uus majanduseliit asunud jõuliselt ja avalikult poliitikutele raha jagama. Ükssarvikuid ja muid, peamiselt tehnoloogiafirmasid üles ehitanud ettevõtjad selgitavad, miks nad seda teevad, ehk piltlikult, millist tulevikku väetavad.
Äsja Eesti Vabariigi järgmiseks presidendiks valitu teenis nooremteadurina lisa hoopis inseneriks ja tehnikuks maskeeritud pillimehena. Oma esimestest tööotsadest rääkis Karis Ekspressile tänavu märtsis meie ärilisa Magnaat tarbeks.
Chase Coleman III juhib universumi direktorite edetabelit 2,5 miljardi euroga.
Lumi Capital rajas esimesena Eestis sadu üürikortereid.
Raju lapsepõlvega Kiviõli poiss ehitas võimsa kapitaliveski: olen alati unistanud, et saavutan midagi (80)
Igor Mölderi (43) juhitav Capital Mill arendab Tallinna südalinna uhket värvilist pilvelõhkujat. Igorile on see ettevõtte ellujäämise sümbol.
Finantsinspektsiooni juhatuse esimees võtab hommikuti fotoaparaadi ja käib mererannas vereta jahil.
ESIMENE TÖÖKOHT: Start-up-ettevõtja Kaidi Ruusalepp alustas tööelu kauplemise köögipoolelt.
Tarmo Sild (45) sai Eestis kuulsaks advokaadina. Seejärel mõisteti ta süüdi korruptsioonis. Ja nüüd vallutab ta eduka finantstehnoloogiafirma juhina maailma.
Tartu Lõunakeskus, Pärnu Keskus, Narvas Astri ja Fama keskused, Tallinnas Balti jaama turg ja keskturg. 185 000 ruutmeetrit pinda, 25 miljonit külastajat aastas ning ligi 100 miljonit eurot jaotamata kasumit. Astri Grupi tegelased on väga edukad ja jõukad. Aga kuidas see sündis?
Kaubandusärimehe Oleg Grossi meeldejäävaim amet lapsepõlvest on vaigutaja.
Eesti kõige edukamate supermodellide taga seisev MJ-Modelsi omanik Margit Jõgger loodab, et lennufirmad peavad koroonaviiruse kiuste vastu. Muidu on selle tegevusalaga lõpp. Intervjuu on tehtud oktoobris.
Dokumendid paljastavad, kuidas Araabia Ühendemiraatide president ja Abu Dhabi emiir Khalifa bin Zayed Al-Nahyan omab varjatult Londonis mitme miljardi eurost kinnisvaraportfelli, mis laotub üle linna kalleimate elurajoonide.