07.05.2021, 11:51
Üürimajade maaletoojad: saime klientidelt algul väga emotsionaalseid kirju
(35)Lumi Capital rajas esimesena Eestis sadu üürikortereid.

LUMI CAPITAL: Martin Rekor ja Raiko Uri suutsid üürimajade loomisel kampa saada LHV pensionifondid, kes on huvitatud stabiilsest ja pikaajalisest tulust.
FOTO:
Artikkel ilmus algselt Eesti Ekspressi ärilisas Magnaat.
Kellele ei kõlaks tuttavana iseenda või mõne tuttava läbielatud lugu, kus üürikorteris elades teatab omanik, et kuu aja pärast olgu pind vaba, sest ta ise või kauge sugulane asub sinna elama! Ja nii ei tea järgmiseski korteris, mida koduks pead, kaua omanik seal viibida laseb.
Mujal maailmas tavapärased üürimajad – korterelamud, mis on spetsiaalselt väljaüürimiseks ehitatud – leiavad vaikselt teed ka Eestisse. Siingi hakkab tasapisi murenema kõvasti juurdunud kontseptsioon, et iga pere peab kindlasti omama isiklikku kodu ja „eluaegset“ kodulaenu.