Sisask on aastaid pühendunud vaimse tervise teemadele, aidanud koostada „Vaimse tervise rohelist raamatut“, uurinud suitsiidide tagamaid, kirjutanud hulganisti artikleid teadusajakirjadele jne. Ta on väga rõõmus, et valituks osutus: „See tekitas vaimustust! Olen selles vallas pikalt tegutsenud ja oli päris loomulik, et mina selle töö sain!“

Merike Sisakil on juba valmis plaan, millistest peatükkidest vaimsest tervisest kõnelev aruanne peaks koosnema: „Keskenduma eelkõige positiivsele, mis aitab inimesel toime tulla. Ei tahaks jälle rääkida, kui palju meil on probleeme, kuigi ka sellest ei pääse mööda.“

Peatükid ja nende toimetajad on juba kokku pandud, artiklite autoritega veel läbirääkimised käivad. Eriti uhke on Merike Sisask iga peatüki lõpus jagatavatele soovitustele ja tulevikuvisioonile. „Inimarengu aruanne peakski olema visionäärlik, et seda saaks kasutada poliitikakujundajad. Selles sisalduv sotsiaalne innovatsioon võiks pakkuda vastuseid lihtsale küsimusele: mida mina saan ära teha – nagu vaimse tervise koristustalgud,“ on Merike uues ametis indu täis.

Ka veebruaris presidendilt pälvitud Valgetähe IV klassi teenetemärgi sai ta vaimse tervise valdkonda panustamise eest.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena