Mis lugu oli menetluskulude hüvitamisega? Nagu ma aru saan, kahtlustas kohus võimalikku kaitsjatasu dubleerimist. Kas advokatuur kontrollis seda oma järelevalvemenetlusega ja mis oli tulemus?


See asi on hetkel pooleli. Jah, just nimelt kahtlustas. Nagu tuleb välja, piisab ka kahtlustest, et kulusid kärpida. Kõige kurvemaks teebki asja see, et kui klient pikaks üldmenetluseks valmistub, siis töötatakse läbi üheskoos palju dokumente, on palju kohtumisi jne.

Kui prokurör Helga Aadamsoo suutis alles kolmandal aastal lihtsa PRIA-teema kohtusse saata ja asi vahepeal ära aegus, siis ongi kõik. Tekib tobe patiseis, oleme justkui tööd teinud, aga kuidas sa seda kohtule tõendad? Esitad kõik dokumendid, mis ei pruugi alati kasu tuua, kohtule ja prokuratuurile? Ei saa ju nii.

Kohtu lähenemine viiks selleni, et suurtes protsessides, nagu Tallinna Sadam, nn maffiaprotsessid jne, võiks ju määratagi ühe advokaadi ja las ta tegeleb. Jäävad ära probleemid ruumikitsikusega ja tülikate advokaatide, kes oma klientide eest seisavad, taotlustega. Kui aga seadus lubab ikka igal inimesel endale eraldi advokaadi võtta, siis võiks seda ka praktikas aktsepteerida.