Delikaatseks muutub Mäggi uus töökoht seetõttu, et mees veab samal ajal ka lobifirmat ­Powerhouse, mille üks peamisi eesmärke on oma klientide huvide esindamine just suhetes riigiga. Näiteks on Mäggi klient hiinlaste Huawei, kes soovib, et Eesti riik ei paneks nende 5G-seadmeid julgeoleku kaalutlustel sobimatute nimekirja. Seda tööd teevad Mäggi ja tema kolleegid muuhulgas just superministeeriumi ametnike ning ministrite hulgas.

Nüüd on tema käsutuses superministeeriumi kaheksandal korrusel isiklik töölaud ning ta on otseselt riigipalgal.

Ekspress küsis Mäggi lepingut nii OJK-lt kui temalt endalt, ent meile seda välja ei antud. Mäggi ütleb, et töötab 0,4 osakoormusega ehk kaks päeva nädalas ning saab selle töö eest kätte alla 2000 euro. „Täiesti tavaline spetsialisti palk,“ lausub ta Ekspressile.

Ühenduse Korruptsioonivaba Eesti – mis oli sel aastal lõpuks kehtestatud lobismi hea tava üks eestvedajaid – juht Carina Paju ütleb Eks­pressile, et Mäggit ei keela uut ametit pidamast iseenesest mitte miski, aga...

„Ta peaks edaspidi taanduma kõigist otsustusprotsessidest, kus on varem olnud või on praegu esindatud temaga seotud suhtekorraldus­ettevõtte või selle klientide huvid. Vältida tuleb nende huvides otsuste kujundamist, suunamist või langetamist. Nii selle töö ajal kui pärast seda vastavalt lobistidega suhtlemise heale tavale vähemalt aasta jooksul tuleb hoiduda lobistamisest MKMi ja OJK asjus,“ ütleb Paju.

Mäggi põikleb kõrvale selgest vastusest küsimusele, kas nüüd Powerhouse vähemalt aasta aega MKMi asjus ei lobista. Ta ütleb, et üritab alati käituda eetiliselt ja OJK asjus ei kavatse lähiaastatel lobistada. Ent mis puudutab ülejäänud ministeeriumi, seda ta ei luba.

Selles aga on Mäggil tõenäoliselt õigus, et kuna ta tunneb MKMi inimesi läbi ja lõhki ning minister ­Taavi Aasa isiklikult (Mäggi kuulub samuti Keskerakonda ning oli veel hiljuti regionaalminister), siis selle töö käigus ta uusi kontakte ei saa.

Mäggi juhtum pole viimasest ajast ainus, kus lobistid on ootamatult riigipalgale maandunud. Suve hakul nimetas valitsus keskerakondlasest keskkonnaministri ­Tõnis Möldri ettepanekul RMK nõukogu esimeheks Randel Läntsi. Läntsile kuulub kahasse koos keskerakondlase Taavi Pukiga lobifirma SKIA Consult.