Eelmise aasta mai seisuga mängis välismaal tervelt 1200 Brasiilia jalgpallurit, mida on 400 võrra rohkem kui ekspordilt järgmisel riigil Prantsusmaal. Pole siis ime, et aastast aastasse saadakse kokku punt, keda lihtsalt ei saa favoriitide seast välja arvata.

Brasiilia koondislased on alati oma koduklubides tegijad, kuid nende ühtseks löögirusikaks vormimine on paras pähkel ükskõik millisele tipptreenerile. Sel turniiril on see püha ülesanne usaldatud 2016. aasta juunis ametisse vannutatud 56-aastasele Titele, kelle suurimaks teeneks peetakse tiimivaimu taastamist, mis kippus kaduma pärast 2014. aasta koduse MM-i poolfinaalis Saksamaalt saadud
1 : 7 kaotust.

Samuti on ta erinevalt oma eelkäijatest Luiz Felipe Scolarist ja Dungast leidnud viisi, kuidas hoida taset ka mängudes, mille on pidanud eemale jätma koondise superstaar Neymar. Alates 2013. aasta konföderatsioonide karikast oli brasiillaste huulil oma rahvusmeekonnast rääkides tihti sõna “Neymardependencia”, kuid Tite ajal enam mitte. Seda, et mänge otsustavad nüüd ka teised mehed, tõestavad kasvõi numbrid: kesktormaja Gabriel Jesus on Tite käe all löönud parimana üheksa väravat, koos Neymariga on seitse tabamust kirjas Paulinhol, Coutinhol viis. See annab sambamaa pallivõluritele – ja miljonitele poolehoidjatele kaugel kodus – kindluse, et unistus kuuendast MM-tiitlist püsib elus ka siis, kui Neymar ei peaks vigastusest, mis teda veebruari lõpus tabas ja hooaja lõpuni klubivutist eemale jättis, täielikult taastuma.