Tai köök on eestlaste seas juba aastaid populaarne olnud ja vaatamata eksootilisusele on sealsed toidud meie maitsemeelele hästi kohanduvad. Ühtlasi valmivad Tai köögi toidud kiiresti ja on enamjaolt tervislikud. Tai köögis leidub nii väga tšilliseid kui ka mahedaid roogasid, eriti oluline on hoopis maitsete tasakaal igas toidus. Soolastes toitudes on sageli nii hea kombinatsioon maitseid, et magustoidu järele isu ei tekigi.

Thai Choice Eesti

Hakates vähegi regulaarsemalt tšillipipart tarvitama, hakkab maitsemeel, nii nagu ka soola ja suhkruga, seda enamasti juurde küsima. Vürtsikus on maitseküsimus ning Aasia köök oma lõputu vahelduse ja valikuvõimalustega pakub palju erinevaid võimalusi kõigile. Näiteks riisinuudlitest saab teha väga eriilmelisi vokke, salateid ja nuudliroogasid, või lisada neid erinevatesse suppidesse, mis võivad olla täpselt nii vürtsised, nagu kokk soovib. Ka kookospiimal ja kookospiimal on vahe, sest olenevalt kookose sisaldusest sõltub kookose maitse tugevus ja toote tummisus, millest omakorda oleneb, millises toidus ja kui palju korraga seda kasututada. Kui lahja kookospiim sobib hästi näiteks hommikuhelvestega söömiseks, siis täisrasvane kookospiim (alates 17% rasva) annab Tom Kha supile õige meki. Kookospiimaga saab asendada peaaegu kõiki erineva rasvasisaldusega lehmapiimatooteid – olgu see maitse, tooraine või laktoositalumatuse põhjusel või lihtsalt elule vahelduse lisamiseks. Näiteks kastmetes annab kookospiim kohvikoore või vahukoore asemel väga häid tulemusi.

Kust leida autentseid Tai maitseid?

Kui otsid Eestis poelettidelt kõige täpsemaid Tai köögi ja söögi põhiaineid, on kõige laiema valikuga kvaliteetne bränd Thai Choice, mis algusest peale loodud ja pühendunud just Tai köögile. Tooraine kasvatus, tootmine ja tootearendus leiavad aset Taimaal ning pakutavaid maitseid on korduvalt autasustanud ka kohalikud toiduorganisatsoonid. Eestis elavatele Tai inimestele on Thai Choice’i tooted teinekord ühendavaks lingiks kodumaaga.

Thai Choice’i valikusse kuulub palju erinevaid riisinuudleid, suur hulk kastmeid nii dippimiseks, marineerimiseks kui ka muud sorti toidu valmistamiseks, erinevad kookospiimad, karri- ja supipastad ning palju muud. Näiteks Thai Choice’i magus tšillikaste on läbi aastate olnud Eestis omalaadsete hulgas kõige populaarsem, sobides muuhulgas nii grillitud liha kõrvale, dipikastmesse, salatisse kui ka marinaadi. Dippimiseks sobiva Thai Choice’i ananassikastme tšilliga valis aga möödunud aastal Eesti Grilliliit aasta grillkastmeks. Austrikaste ja Hoisini kaste sobivad vokkimisele lisaks hästi erinevate lihade marineerimiseks ning klassikaline ja maailmas hästi tuntud Satay kaste sobib nii kanavarrastega kui ka lihtsalt porgandiga suhu pistmiseks. Uusim toode on brändil orgaaniline Extra Virgini kookosõli, mille on eestlased juba väga hästi omaks võtnud. Orgaanilisuse ja oma muude omaduste tõttu sobib see nii iluhooldusteks kui ka vokkimiseks panni peale või hoopis tooršokolaadi sisse.

Toidu tegemine on looming. Tänapäeval on meil võimalik segada kokku kõiki maailma maitseid ja leida endale just kõige sobivam kombinatsioon. Julgus katsetada võib olla üle poole võidust.

Thai Choice soovib ilusat suve!

Valik Thai Choice’i tooteid on saadaval kõigis suuremates toidupoodides.

Vaata retsepte ja küsi infot Thai Choice Eesti.