Mihhail Kõlvarti kabineti eesruumis asub Tallinna kuulsaim kohvimasin. Seesama, mille juures käisid Priit Kutser ja Jaanus Karilaid. Kõlvart vabandab, et tema ei mõista seda kasutada, aga kui külalised tahavad ja oskavad, saavad nad ise kohvi teha. Kutser näiteks oskas – ja sai ametist lahti.

Edgar Savisaare usaldusisiku Kutseri vallandamises nähti linnavalitsuse iseseisvumist ehk väljumist ametist kõrvaldatud linnapea mõju alt. Kõlvart on aga suurima poliitilise pagasiga abilinnapea – viimatistel valimistel üle 10 000 hääle ehk neljas tulemus kogu riigis.

Ma ei tahaks hakata meedia kaudu erakonnakaaslast süüdistama. Aga see polnud kättemaksuplaan ega koha kättenäitamine. Otsus oli seotud ainult konkreetse inimesega, midagi muud otsida on spekulatsioon.

Loomulikult on igal inimesel oma juhtimisstiil. Savisaare maailmapilt on Taavi Aasaga võrreldes laiem, ta vaatab kõike rohkem poliitiliselt ja riigi olukorrast lähtuvalt. Meie oleme rohkem ametnikud, kes pigem keskenduvad linna asjadele.

Küll see aeg tagasi tuleb. Valimisteni on jäänud peaaegu aasta.

Jah, seda tuleb tunnistada. Aga oleks petlik arusaam, et nüüd on ­midagi kardinaalselt muutunud. Meedia prioriteedid on hetkel natuke teised.

Me ei saa tööasju linnapeaga arutada. Poliitilisest seisukohast arutame, aga jooksvaid linnatoiminguid ei tohi me temaga arutada.

Avalehele
5 Kommentaari
Loe veel: