“Kui ainult need kärud ka hääletult liiguks!” muigan renoveeritud Emporiumi toiduosakonnas, kus läheneva Hiina uue aasta mõjud nii mandariinikuhjdes kui dekoratsioonides on rikkalikud. “Viimse peale luksus!” lubab nende uus loosung ja tõepoolest on maitsekalt disainitud kuldsetesse riiulitesse kunstipäraselt sätitud mitmesugused eksootilised puuviljad ning müüjatel-müüjannadel seljas must-kuldsed riided. Kuid kullatud miniatuursed ostukärud veerevad nagu mängurongid hirmsa lõgina ja ragina saatel.

Gourmet-market on ainus Emporiumi osa, kus rahvas tungleb, valmisriiete, galanterii- ja kodukaupade korrustel paistab vaid kaunilt kammitud soengutega teenindavat personali. Näib, et bangkoklastel pole ostlemishuvi ega usku kulutamisesse. See aga ei heiduta kaubamajade omanikke. Emporiumi vastu on kohe valmimas suurem vend – Emquartier, kus luksusbrändide logod juba pooleldi valmis fassaadil küütlevad. Emporiumi kõrvale, pargi taha, aga alustatakse Emsquare’i ehitamist, kontseptsiooniks ikka “elustiil nagu ei kunagi enne!”. Bangkok Post teatas hiljuti, et Bangkokis valmib sel aastal 28 uut elustiili-kaubakeskust. Tundub tõesti, et investoritel on usku linlaste ostujõudu. Või lihtsalt liiga palju raha.

Raha paistab Taisse voolavat olenemata valitsevast eriolukorrast. Planeeritud on uued kiirrongiliinid ja teed, taevarongiliinid ja sillad. Samasugust vihmajärgset seenekasvu näeb loomulikult ka mujal, eriti Singapuris ja Hongkongis, kuhu Hiinast voolab raha katkematult. 

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: