KAUNIS COMO: Como järv on Itaalias elu- ja puhkepaigana hinnatud mitte üksnes silmailu pärast, vaid ka mikrokliima tõttu. Talvel hoiab järv õhu soojema kui mujal Põhja-Itaalias.

Eestlaste ühest lemmikust odavlennu sihtkohast Milanost tunniajase rongisõidu kaugusel, Como järve ääres asub pisike Varenna linnake, mille väisamine võib kuumalaine ajal osutuda unenäoliselt segaseks elamuseks. Selle tunde põhjustajaks võib muidugi olla ka kuumarabanduse eelne seisund.

Unistus põski paitavast briisist ja looduslikus veekogus suplemisest võtab mu peas aina selgemaid piirjooni, kui Milano kuumust õhkavatel tänavatel varju otsides liigun, pilt silme ees ujumas. Sünnib otsus, et tuleb ümber paikneda mõne veekogu lähistele!

Milano lähedal Como järve ­ääres ongi end mäekülgedele sättinud kümmekond linnakest, mis tuntud rikaste ja ilusate suvituskohtade ning turistide meelispaikadena. Kui tahta olla natuke rebell või lihtsalt keskealine ja eelistada ööelule ja väliskülaliste hordidele rahulikumat väikelinnaelu, mis samas pakub head sööki, kauneid vaateid ja (loodetavasti) jahutavat suplust, siis võib Varenna sobida küll.

Avalehele
0 Kommentaari