Eesti piirivalveametnikud ja tollitöötajad suudavad üllatada. Mis sest, et 99 juhul 100st on nad jahedad, napid ja ülimalt professionaalsed. Ärge laske end petta! Vaoshoitud kooriku all pulbitsevad konksuga küsimused, mis vääriks Monthy Pythoni show’d.

Ning vahel pääsevad need küsimused välja.

Kolm aastat tagasi šokeeris mind Tallinna sadama piirivalvur, kes talle esitatud dokumenti unisel ilmel vaatas ja siis hooletult päris: "Kas läbu pead seal?" Ta pidi oma küsimust kordama, enne kui mõistsin: piirivalvur soovib teada, kas plaanin oma sünnipäeva tähistada välismaal. Millest selline uudishimu, on siiani selgusetu.

Arvasin, et saavutatud taset on võimatu ületada, kuid paar päeva tagasi saatis mulle smsi hämmastunud tuttav (varastes 30ndates, klassikaline meessoo esindaja), kes oli äsja läbinud turvakontrolli Tallinna lennujaamas. Miski tema riietuses oli turvavärava piiksuma pannud ning juurdeastunud turvatöötaja päris asjalikult:

"Olete te mees või naine?"

"Vabandust!!??"

Küsimus kordus, nüüd lihtsalt veidi nõudlikumalt: "Olete te mees või naine?"

Tahaks loota, et Eesti piiridel töötavad isikud suudavad säärast võluvat absurdihuumorit praktiseerida ka rootsi, soome, vene ja inglise keeles. See aitaks täiendada Eesti kuvandit, muuta seda huvitavamaks magedast "Welcome to Estonia" omast.