Foto: Edith Rum / Shutterstock.com

Põhjatult rikaste Araabia Ühendemiraatide rahvuslik lennukompanii Etihad otsib Bloombergi teateil 600 miljoni dollari suurust laenu, et maksta oma lennukite eest. Aastate jooksul on Etihad lendamise ja mitmete halbade investeeringutega (näiteks pumbati raha pankrotistunud Air Berlini ja samuti pankrotistunud, kuid veel tegutsevasse Alitaliasse) vastu taevast lasknud 4,8 miljardit naftadollarit.

Ka Etihadi lähedase koostööpartneri Jet Airwaysi olukord pole kiita: India Timesi andmeil on lendama jäänud vaid 20 lennukit, mille tõttu on tühistatud paljud reisid ning mõned töötajad on palka oodanud juba kuid. Hiljuti lahkus oma kohalt firma juht Naresh Goyal, kes Jet Airwaysi veerandsaja aasta eest asutas.

Viking Line otsib uuele laevale nime

Soome laevakompanii Viking Line on alustanud konkursiga, et leida nimi uuele alusele, mida parajasti Hiinas Xiamenis ehitatakse. 200 miljonit eurot maksma minev laev alustab Turu-Ahvenamaa-Stockholmi liinil ristlemist 2021. aastal, nimekonkurss, millega võib võita tasuta luksusliku kruiisiauhinna, lõppeb aga juba tänavu 24. aprillil.

Air Serbia saabub Helsingisse

1. juunist hakkab Soome pealinnast saama otse Belgradi. Air Serbia lendab liini kolm korda nädalas (esmaspäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti) Airbus 319 lennukit kasutades.

Raffles laieneb Indiasse

Suurepärase teenindusega hotellikett Raffles plaanib avada kaks uut öömaja Udaipuris ja Jaipuris. 1887. aastal Singapuri rajatud luksushotellilt nime saanud hotellibrändile on need esimesed sammud India tolmusel pinnal. Idamaade Veneetsiaks nimetatud Udaipuris tuleb hotell keset Udai Sagari järve asetsevale privaatsaarele ning tema avamist on lükatud 2019. aasta sügisest edasi 2020. aasta keskpaika. Jaipuri Raffles peaks avanema 2022. aastal ning kett hindab uue hotelli suureks väärtuseks lähedust sellistele vaatamisväärsustele nagu Amer Fort ja Jal Mahali palee.