Fotomontaaž

Kaks päeva tagasi pidas Kaitsepolitsei kinni Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo endise nõuniku Raine Eenma kahtlustusega riigisaladuse avaldamises. Eenmaa koondati Riigikantseleist nädal aega tagasi, peeti Kapo poolt kinni 29. juunil ja täna 1.juulil võttis Harju Maakohus Riigiprokuratuuri taotlusel kahtlustatava vahi alla.

„Kaitsepolitseiamet ja riigiprokuratuur kahtlustavad Riigikantselei endist töötajat riigisaladuse ja salastatud välisteabe avalikustamises,“ ütleb Riigiprokuratuur napis kommentaaris. Ekspressile teadaolevalt leiti Eenma käest nii Kaitsepolitsei kui Teabeameti salajasi dokumente.

Eenma on teenekas riigiametnik, kes töötanud mitmetel sisejulgeoleku ametikohtadel varem siseministeeriumis ja viimastel aastatel Riigikantseleis. Tema viimane ametikoht oli Riigikantselei Julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo nõunik.

Milles täpselt riigisaladuse avalikustamine seisab, anti saladusi edasi mõnele välisriigile või tegu lihtsalt lohakusega, seda prokuratuur ei täpsusta. "Kuivõrd kriminaalmenetlus on algusjärgus, ei ole kuriteo olemusest tulenevalt võimalik kahtlustuse sisu detailsemalt kommenteerida,“ ütles Riigiprokuratuuri esindaja.
Raine Eenma
Erakogu