KALLIS OSTA, KALLIS PIDADA: Lamborghini Aventador läks tootmisse aastal 2011 ja maksab uuena üle 300 000 euro. Foto: Lamborghini

Sel suvel sai ärimees Henry Kallas riigiprokuratuurilt süüdistuse suureulatuslikus rahapesus. Kohtuasja käigus arestiti pisut enam kui 100 000 eurot sularaha ja kaks korteriomandit ning lisaks supersportauto Lamborghini Aventador. Kui muidu hoitakse arestitud sõidukeid politsei parklas, siis Kallase nõudmisel paigutati Lamborghini kinnisesse garaaži ning selle hoiustamise ja hooldamise eest peab maksma politsei. Ning mitte vähe.

Praeguseks on Lamborghini ülalpidamisele kulunud juba 19 631,90 eurot. Sama raha eest saaks soetada näiteks Eesti ostjate seas soositud uuhiuue linnamaasturi Honda HR-V.

MEELDIB EESTLASTELE: Honda HR-V hinnad algavad 18 890 eurost.
Foto: Honda

Politsei- ja piirivalve vanempresseindaja Maria Gonjak täpsustas, et vastavalt seadusele tuleb arestitud vara hoida viisil, mis tagab selle säilimise.

Süüdistuse kohaselt laekus Kallase firma arvele Soomest kuritegeliku tegevuse tulemusel 3,5 miljonit eurot. Asja menetles ka Soome riik, ent Helsingi kohus leidis, et menetlus on aegunud. Kohus mõistis Kallase õigeks. Eestis kohtupidamist see aga ei takista.

Kallast hoiab kohtupinki nühkimas aasta prokuröri tiitli pälvinud riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. Järgmine istung Kallase rahapesu asjas toimub 30. novembril Liivalaia tänava kohtumajas.

KOHTUTEE JALGE ALL: Henry Kallas (paremal) koos advokaat Aivar Pilvega.
Foto: Rauno Volmar

Rahapesuprotsess pole Kallasel aga esimene kohtuskäik. Oktoobris jäi mees lõplikult süüdi maksukuriteos ja talle jäi kehtima poolteise aasta pikkune tingimisi vangistus kaheaastase katseajaga.

Süüdistuse kohaselt seisnes maksukelmus selles, et 2011. aasta kevadel ostis Kallase juhitud osaühing Tallinnas Tornimäe kvartalis ligi pool miljonit eurot maksnud korteri ja deklareeris selle äriotstarbel soetatud kinnisvarana, kuigi tegelikult asus Kallas seal ise elama.