Priit Pärn Vallo Kruuser

Oma animatsiooni üliõpilastele saadetud ingliskeelses kirjas kirjeldab animatsiooniosakonna professor Priit Pärn, kuidas EKA ei hinda tema tööd ning ta on alustanud läbirääkimisi Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooliga (BFM), et animatsiooniosakond sinna üle kolida.

Andres Tali ütles Ekspressile, et talle isiklikult ei ole vastuvõetav selline üliõpilaste dilemma ette panemine. “Me lähme ära ja me ei õpeta teid enam kunagi ja teie tööd jäävad tegemata või me lähme koos ära BFM'i ning me jälle õpetame teid... Selline mõjutamine ei ole eetiline,“ ütles Tali. Tema sõnul on tõesti varem juttu olnud, et EKA animatsiooni osakond asuks Tallinna Ülikoolis, kuid mõlema kooli rektorid on otsustanud seda vestlust mitte jätkata kui hetkel mitteolulist.

Pärna kirja saatis Vabade Kunsti dekanaati üks ehmunud üliõpilane ning rektor Mart Kalm palus juristil anda kirjale õiguslik hinnang. Juristi Anne-Riin Küti hinnang on karm – ebalojaalsuse tõttu tuleb töösuhe Pärnaga koheselt lõpetada.

Tali sõnul ei tahtnud EKA juhtkond siiski nii radikaalselt käituda, vaid oli valmis töörahu säilitamiseks jätkama vähemalt kuni valimisteni või töölepingu lõppemiseni (31.august).

Tali sõnul loeti EKA nõukogu valimiskoosolekul ette katkendeid kirjast, samuti juristi seisukohad. „Tuleb arvestada, et EKA inimesed on aastate jooksul väsinud kõikidest plaanidest jagada, liita ja tükkideks tõmmata EKA kui institutsioon. See kindlasti mõjutas nõukogu liikmete arvamust ja seisukohti. EKA õppejõud on valdavas enamuses - vaatamata sellele, et vahel ollakse omavahel ka eriarvamusel - ikkagi oma kooli patrioodid. Loomulikult arutati ka muid aspekte, kuid see oli kindlasti kõige olulisem,“ sõnas Tali Ekspressile.