Kultuuriministeerium

Esmakordne ühine ekspositsioon toob rahvusvahelise publiku ette kümnete Eestist, Lätist ja Leedust pärit arhitektide, linnaplaneerijate, fotograafide, geograafide, geoloogide, majandusekspertide, kultuuriteoreetikute, ajaloolaste, filosoofide, antropoloogide, kunstnike, samuti muuseumide jpt organisatsioonide teadmised ja loomingu, mis pakuvad sissevaadet Balti regiooni muutustesse viimastel aastakümnetel.

Eesti osa Baltikumi ühises loos aitavad Veneetsias avada 3+1 Arhitektid koos Raul Kalvoga, arhitektuuribüroo Pluss, KTA Arhitektid ja b210 Arhitektid, ERMi hoone autorid Dan Dorell, Lina Gothmeh ja Tsuyoshi Tane, samuti Maarja Kask, Ralf Lõoke, Neeme Külm koos Anu Vahtraga. Mahukast ekspositsioonist leiab Leonhard Lapini ja Tõnis Vindi linna käsitlevad teosed, Eesti ruumi erinevaid tahke avavad Paco Ulmani, Ivar Veermäe ja Paul Kuimeti, Laura Linsi ja Roland Reemaa, jpt tööd.

Tähelepanelikule biennaalikülastajale jäi silma, et paviljonis esitletakse ka Eesti Ekspressi reklaamivaba esikaant, millel küsitakse, kas Naissaar võib päästa Eesti tippteaduse ja kõrgkultuuri. Tegemist on Tõnis Vindi kunagise nn Naissaare-tornide projektiga, mida Ekspress 1993. aastal esitles. Täielik ulme!

Erakogu
Erakogu
EE Arhiiv