Foto: Madis Veltman

Tallinna linnavalitsuse väitel on aga selle koha Gruusia haljakuks kutsumine ekslik, sest Tallinna linnavalitsuse 2010. aastast pärit määrus andis Raua ja Kreutzwaldi tänava nurgale kohanimeks Raua haljak. „Seega ametlik kohanimi on ikka Raua haljak,“ teatas Ekspressile linnavalitsuse pressiesindaja Toomas Pirn.

2017. aastal arutas Tallinna linna nimekomisjon Gruusia suursaadiku ettepanekut, et Tallinnas võiks olla Gruusia väljak või haljak. Nimekomisjon märkis, et teised riikidega seotud kohanimed, nagu Vene tänav ja Islandi väljak, on tekkinud ajaloolistel põhjustel ning Gruusia haljaku või väljaku kujul oleks tegu pühendusnimedega. „Pühendusnimesid ei ole kombeks Eestis anda,“ lisas Pirn.

Kuid ehkki ametlik nimi on Raua haljak ja mitte Gruusia haljak, on kõnealune koht Pirni sõnul „pühendatud Gruusiale“. Seega kõige täpsem nimetus oleks „Gruusiale pühendatud Raua haljak“.

Äärepealt oleks aga kõnealusest kohast saanud hoopis Bakuu park. Eesti Päevaleht kirjutas 2013. aastal Eesti Aserbaidžaani kultuurikeskuse soovist rajada Raua ja Kreutzwaldi ristmikule Bakuu park. Nüüdseks on selle asemel rajatud Kristiine linnaossa Kotkapoja tänava haljasala purskkaevu ümber aserbaidžaani rahvusmotiividega kivisillutis.