FB/NBC

Mitmed USA meediaväljaanded teatavad, et möödunud nädala teisipäeval tormas Eestist pärit immigrant Artur Martinovitš (34) New Yorgis Brooklynis asuvasse Seaport Buffet nimelisse söögikohta ja asus seal inimesi ründama. Rünnakuvahendina kasutas Martinovitš haamrit, millega lõi kõigepealt restorani omanikku ning pärast kokka ja veel üht töötajat. Tunnistajate sõnul käitus mees nagu pöörane.

Kolm kannatanut viidi kriitilises seisundis haiglasse ning järgmiste päevade jooksul surid saadud pea- ja kehavigastustesse nii kokk kui restorani omanik.

Martinovitš põgenes rünnaku järel kuriteopaigast. Politsei tabas ta kaks kvartalit eemal´ning toimetas Kings County haigla psühhiaatriaosakonda.

Kõik kolm ohvrit olid Aasia päritolu meesterahvad ja see oli New York Posti vahendatud politseiallika sõnul ka rünnaku motiiviks. Väidetavalt olla Martinovitš näinud Hiina filmi, milles mehed naisi halvasti kohtlesid. Rünnaku ajal olevat ta käskinud latiinodest töölistel eemale hoida, kuna ei tahtvat neile viga teha.

Mehele on esitatud kahtlustus mõrvas, mõrvakatses ja relva omamises.