AVALIKKUS KÜSIB: Igor Liivat võtsid kohturuumi saabudes vastu ajakirjanikud. Ta vältis nendega pilke, kuid tunnistas küsimuse peale, et tappis oma elukaaslase. Foto: Greete Lehepuu

Kümmekond minutit enne istungi algust toodi Liiva kohtusaali. Teda võtsid vastu tele- ning fotokaamerad. Liiva pööras neile üksikuid pilke, enamasti vaatas enda ette kaugusesse ja ohkas aeg-ajalt sügavalt. Viimaks lähenes talle ajakirjanik.

„Jah, ma tapsin oma elukaaslase,” vastas ta telereporteri küsimusele. „Miks te teise inimese tapsite?” uuris reporter edasi. Liiva kehitas esialgu õlgu, ütles, et jääb vastuse võlgu ja jäi vait. Reporteri täpsustava küsimuse peale tunnistas ta: „Armukadedusest.”

Sama tunnistas Liiva ka politseinikele, kui nad tänavu jaanuari alguses tema Lasnamäe Vikerlase tänava korterisse läksid. Politsei kutsusid tapetu õe elukaaslane ja õde, kes korteri luku lahti muukisid.

„Politseinikele avanenud pilt meenutas pigem mõnda õudusfilmistsenaariumit,” kirjeldas prokurör Katrin Paesoo täna kohtus.

Avalehele
Loe veel: