KAITSJAD: Kahe inimese mõrvas ja ööklubi Poseidon süütamises süüdistatavaid kaitsevad kohtus kolleegid Andres Simson (esiplaanil) ja Ilmar Straus büroost Simson Straus. Karin Kaljuläte

Keskkriminaalpolitsei kahtlustas Merimaad, Vitali Utikovi ja Aleksei Seltsenkovi 2015. aasta suvel toimunud väljapressimises. Merimaad üle ei kuulatud ja kahtlustust talle ei esitanud, sest grupeeringu kinnipidamise ajaks oli ta surnud. Harju maakohus arutab, kas Merimaa elu kustutasid mullu 16. jaanuaril Tallinna linnahallis tegutsenud ööklubis noahoobid või golfikepi löök.

Prokurör Eleliis Rattam süüdistab pussitamises vendasid Erik (39) ja Sten Kruusimägit (37), kes seda eitavad. Merimaa tapeti ööklubis koos oma sõbra Sergei ­Permanoviga (37), kes nõudis vendade sõnul neilt katuseraha.
KAITSJAD: Kahe inimese mõrvas ja ööklubi Poseidon süütamises süüdistatavaid kaitsevad kohtus kolleegid Andres Simson (esiplaanil) ja Ilmar Straus büroost Simson Straus.
Karin Kaljuläte

Advokaat Ilmar Strausi väitel tappis Merimaa hoopis Siim Turta (24), kes lõi ohvrile golfikepiga pähe. Löök põhjustanud Merimaa ajusurma, mille tuvastamiseks soovis advokaat kordusekspertiisi.

Kohtunik Aime Ivanson otsustas kordusekspertiisi mitte teha. Kohtunik põhjendas seda kohtuarsti poolt teistkordsel ülekuulamisel antud ütlustega, mis ajusurma välistasid. Samuti ei tehta Eestis selliseid tehnilisi ekspertiise, mis võimaldaksid määrata golfikepi löögi jõudu.

Sten Kruusimägit kaitsev advokaat Straus lubas seepeale esitada taotluse kuulata istungil asjatundjana üle ajukirurg.