KUNSTIVARA: Kohtutäitur Risto Sepp näitab teoseid Bormeistrite maalikogust. Karin Kaljuläte

Mullu augustis kirjutas Eesti Ekspress, et kohtutäitur leidis Bormeister noorema kodust tõelise varanduse. Bormeister elas Kunstnike Liidule kuulunud korteris ning tema üürivõlgnevus kasvas 15 aasta jooksul 8000 euroni. 2015. aastal müüs liit korteri firmale Vabaduse Ateljee, mis nõudis Bormeistrilt korteri vabastamist. Bormeister end näole ei andnud ja mullu mais alustas kohtutäitur Risto Sepp tema väljatõstmist. Korterist leidis ta 1700 eset, sealhulgas ligi sada pallaslaste väärtuslikku kunstiteost, nende seas ka üürivõlglase vanemate Märt ja Magda Bormeistri maalid. Ülejäänud 1600 maali olid Bormeister-noorema enda tööd.

Väljatõstetud vara peab kohtutäitur seaduse järgi hoiustama, millega aga kaasnevad lisakulud. Sügisel sai kohtutäitur lõpuks Bormeistriga kontakti ja koos valiti välja maalid, mille müügist kaeti nii aastatepikkune üürivõlg kui ka väljatõstmise ja vara hoiustamise kulud. Üürivõlast vabanemiseks piisas vaid ühe maali müümisest.

Nüüd otsib kohtutäitur taas Bormeistrit taga, sest mees pole oma varale järele tulnud ning tasumata on kahe kuu hoiustamiskulud suurusjärgus 800 eurot. „Meil on mure südames. Tahaks talle kogu tema vara üle anda,“ ütleb Sepp nõutult. Kui Bormeister oma varale järele ei tule ega võlga ei tasu, peab Sepp uuesti maalid müüki panema.

Bormeistrit varem esindanud ASIS Consult õigusnõustaja Aire Põder teatas Ekspressile, et ei pea vajalikuks kommenteerida oma võimalike klientide esindamist. Kohtutäituri sõnul on Bormeistri eelmised esindajad kirjalikult teatanud, et ei saa mehega samuti kontakti.