TRIIN SOLLAND: eestlanna tõi Rotermanni kvartalisse Norra suurima sušit pakkuvat restoraniketi, kuid kohalike huvi jäi leigeks. Foto: Tiit Blaat

Rotermanni kvartalis asunud restorani ustel ripuvad inglisekeelsed sildid „Vabandust, me oleme täna suletud. Head päeva!“.

Seis on niivõrd lootusetu, et augusti alguses esitas toidukohta pidanud osaühingu Noya Restoran juhtkond ise Harju Maakohtule avalduse ettevõte maksejõuetuks kuulutada. Kohus määras ajutiseks pankrotihalduriks Indrek Lepsoo.

Ärileht avaldas mullu pika loo „Talent tuleb koju“. See rääkis, et eestlanna Triin Solland täidab oma unistuse ja toob Tallinna Norra suurima sušit pakkuva restoraniketi. Sollandi Stavangeris asuv restoran sai 2016. aastal isegi Michelini tärni. Samalaadseid eduootustest pungil lugusid ilmus ka teistes meediaväljaannetes. Solland lubas, et Eestis hakatakse pakkuma vaid parimat. Siinsesse "stagneerunud" sušiturgu lubati tuua teistsugusust ja elu näiteks sellega, et kala tarnitakse kaks korda nädalas restorani Norra partnerilt. Eestis kukkus äri siiski läbi.

Noya pole sealkandi ainus õnnetu söögikoht. Delfi kirjutas eelmisel nädalal, et Rotermanni kvartalis on uksed kinni pannud Alter Ego, Sfäär ja Supelsaksad ning raskeid aegu elab üle ka Taste of Asia.
KINNI: No Ya teisipäeva hommikul.