Saaremaa Südamekodu-nimelises hooldekodus Kuressaare lähedal on värskeimatel andmetel juba neli koroonaviirusesse nakatunut. Neljast nakatunust kolm on praegu Kuressaare haiglas ning haigla ravijuht Eward Laane kinnitab, et nende seisund on stabiilne. Neljas viirusesse nakatunu on n-ö kodusel ravil.

Südamekodu viirusepuhang tuli välja pärast seda, kui ühel hooldekodu elanikul tekkisid selle nädala alguses haigussümptomid. Hooldekodu juhataja Piret Pihel kahtlustas koroonaviirust ning palus elanikule testi tegemist. Sama päeva õhtul viidi haigestunu Kuressaare haiglasse, seal tehti talle ka koroonatest ning jäädi tulemusi ootama.

Seejärel palus Pihel testi veel kahele hooldekodu elanikule, kes haigestunuga samas lauas einestasid. Nende testi tulemused selgusid eile hommikul ‒ mõlemad olid positiivsed. Ehkki 84aastasel ja 89aastasel mehel testi tegemise hetkel haigustunnuseid polnud, viidi nemadki haiglasse.

Lisaks neile kolmele sai täna (reede) hommikul positiivse testitulemuse veel üks Südamekodu elanik. Seega on hooldekodus vähemalt neli uude koroonaviirusesse nakatunut.

Südamekodus korraldati nädala keskel elanike laustestimine, selle tulemused pole veel teada. Testiti ka hooldekodu töötajaid, kellest viis olid varem saanud negatiivse testitulemuse.

Hooldekodu omanik Martin Kukk sõnas, et testitulemuste põhjal otsustatakse, kas ja kuidas hooldekodu oma töö ümber korraldab. Valmis on mitu plaani, mida koos terviseameti ja kohaliku omavalitsusega rakendada. Seni on hooldekodu isolatsioonis, elanikel ei lubata ühisruume kasutada.

Terviseamet plaanib korraldada Saaremaal ka ülejäänud viie hooldekodu elanike laustestimise.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!