Foto: Shutterstock

Läinud aastal pöördus klubi enda väitel kõikide Eestis tegutsevate kaardimakseteenuse pakkujate poole (nende hulgas Swedbank, SEB Pank, LHV Pank jt), kuid ükski neist polnud niisugusest kliendist huvitatud. Swedbanki kaebas BellaVia lausa kohtusse, leides, et pank on konkurentsiseadusest lähtuvalt kohustatud lepingu sõlmima. Kaarditerminalide andmisest keeldudes kahjustavat pank firma majandustegevust. Enamik kliente on harjunud maksma ainult kaardiga, terminali puudumisel jääb saamata tulu. Kui kaardiga maksta ei saa, kahjustavat see ka firma usaldusväärsust, tekib vajadus selgitada sularahavooge maksu- ja tolliametile.

Swedbank vastas, et neil pole selle teenuse monopoli ning mingit kohustust lepingut sõlmida neil olla ei saa. BellaVia on stripiklubi, kuid Swedbanki lepingute tüüptingimuste kohaselt on striptiis, pornograafia, seksiteenused, prostitutsioon jms keelatud tegevusalad.

Kui Harju maakohus keeldus BellaVia kaebust menetlemast, siis Tallinna ringkonnakohus leidis, et maakohus peab asja siiski menetlusse võtma. Analüüsima, ega Swedbanki tüüptingimused pole juhtumisi diskrimineerivad.

BellaVia omanikud on Deniss ja ­Olesja ­Bekker. Ettevõte tegevusalana äriregistris seisab „teatri- ja tantsu­etenduste lavastamine ja esitamine“.