FaceAppi rakendus, mis viimastel päevadel vananeva ilme filtri tõttu uuesti pöörasel kiirusel populaarsust kogub, sattus kõva kriitika alla. Kuivõrd saab usaldada ettevõtet, mis on registreeritud Venemaale ja mis privaatsustingimustes küsib näha kõike su veebilehitseja ajaloost telefoni asukoha ja piltidele ligipääsuni, küsisid kasutajat Twitteris ning tehnoloogiaajakirjanikud üle maailma.

Tanel Tammet, Tallina tehnikaülikooli tarkvarateaduste instituudi professor jääb FaceAppi ümber lahvatanud meedialainetust kommenteerides rahulikuks. Pole põhjust rakendust pahatahtlikkuses kahtlustada ega seitsmes surmapatus süüdistada lihtsalt seetõttu, et ta Venemaale registreeritud on. Rakendus teeb laias laastus seda, mida lubab: laadib üles ühe pildi.

FaceApp on privaatsuse mõttes nagu iga teine meelelahutusrakendus, mis reklaamiga raha teenib. „Põhimõtteliselt ütlevad FaceAppi privaatsustingimused, et nad ei tee sinu rakendusse laaditud piltidega midagi, aga et nad võivad teha kõike, kui tahaksid. Need on väga sarnased näiteks Facebooki kasutustingimustega.”

Avalehele
27 Kommentaari
Loe veel: