„Mul ei ole mingit suurt patakat sularaha,“ teatas sotside Tartu esinumber, tuntud saatejuht Mihkel Raud, kui Ekspress huvi tundis, miks seisis tema erafirma kassas 2013. aasta lõpus 44 409 eurot.

Kuuldes aga, et seda näitab Raud Meedia aastaaruanne, ütles Raud: „Võimalik, et seal on tõesti kassas päris palju raha. Jah, see on hea küsimus.“

Samas puudub tema ettevõttel näiteks pood, mis vajaks sularaha. „See on hea küsimus. Sellele küsimusele ma ei oska niimoodi lambist vastata, ma pean raamatupidajaga rääkima,“ teatas Raud.

Mõni aeg hiljem saatis Raud toimetusse elektronkirja: „Tõsi mis tõsi - mulle kuuluva ettevõtte Raud Meedia OÜ kassaseis on aastatega kuhjunud tõepoolest ebaadekvaatselt suureks. See olukord ei ole normaalne ning saab lahendatud kõige lähemal ajal.“

Raud keeldus võimalusest, et teeme foto, kuidas ta rahapataka panka sisse maksab. „See lahendus on raamatupidamislik ega nõua suure rahaga mööda linna liikumist, mistõttu pole siin vist paraku midagi pildistada.“

Maksuameti avalike suhete juht Rainer Lauritsa sõnul on amet avastanud korduvalt firmasid, kus kassa jääk ei vasta tegelikkusele.

Sellisel juhul lähtub maksuamet asja tegelikust sisust - kui äriühingu kasumi arvelt võeti sularahas välja dividende, siis tuleb väljamakse ka dividendina maksustada.

Laurits hoiatas, et kui firma kajastab raamatupidamises raha "kassas", mida tegelikult seal ei ole, siis võib raamatupidamise eest vastutava juhatuse liikme ja aruande koostanud töötaja võtta kriminaalvastutusele.