Harju Maakohtus algab tuleva aasta jaanuaris protsess, kus seoses altkäemaksu võtmise või andmisega on kohtu all Tallinna Sadama juhatuse endised liikmed Ain Kaljurand ja Allan Kiil ning veel kaheksa meest ja kaks firmat.

Sellega paralleelselt soovib sadam saada hüvitust meeleheaga tekitatud kahju eest.

Vastava hagi esitasid Tallinna Sadam ja tema tütarfirma TS Laevad kohtule mullu suvel. Hagetavate ring oli aga veidi teistsugune kui kriminaalasjas: seal puudusid eraisikutena Valdo ­Õunap ja Jan Paszkowski, küll aga olid kostjatena sisse toodud Eesti ettevõte Bone Invest ja Hongkongi firma R.I.C.H. Trading Group (need kaks firmat pole kriminaalasjas kohtu all).

Tegemist on nelja eri nõudega. Neist suurim, peaaegu 3,2 miljoni euro suurune nõue on esitatud Kiili, tema naabrimehe Toivo Prommi ja Prommile kuuluva Hongkongi firma vastu. Hongkongi firmal olid maaklerlepingud, mille alusel pidi ta saama uute parvlaevade ehitamisel Türgist 1,9 miljonit eurot ja Poolast 1,3 miljonit eurot.

Tegemist on solidaarse nõudega ehk pole vahet, kes neist kolmest (Kiil, Promm või R.I.C.H. Trading Group) raha maksab.

Arvestades ka ülejäänud kolme nõuet (nood on samuti solidaarsed), ongi suurimad nõuded just Kiili ja Prommi vastu – kogusummas 4,7 miljonit eurot. Ain Kaljurannalt soovib sadamakontsern saada 1,1 miljonit eurot.

Kõigile summadele lisanduvad veel viivised.