Sel aastal muutis sõda kõiki reegleid, kuid ei võtnud ära tudengite kirjutamissoovi. Soovi kirjutada sellest, mis kõige rohkem erutab. Kirjutada sõjast. Kirjutada sellest, mida nad on näinud ja läbi elanud. Kirjutada kogemustest, mille andis neile sõda.

Marina Alpakova, 2. kursus

24. veebruari hommikul kell 4.30...

Plahvatused äratavad mind üles. Mis toimub? Süda on hirmust ja jahmatusest valmis rinnust välja hüppama, hingamine sageneb, käed värisevad. Paanika... Ning äkitselt tuleb lihtne ja kohutav mõte – sõda!

Vend asutas ennast sõjakomissariaati minema. Minu sõber pakkus, et viib ta ära. Akna taga kajas kauge õhuhäire sireen. Laskusin meie maja keldrisse. See pole pommivarjend, see on niiske, tilkuvate torudega kelder. Näen ehmunud inimesi, kes istuvad külmadel pinkidel. Jalge ees kile- ja kandekotid mingite kiiruga kogutud asjadega. Mõned naised hoiavad süles lapsi.

„Küll on hea, et mu laps on nii väike, talle pole tarvis selgitada, mis toimub,“ ütleb üks naine kõigi poole pöördudes.

Keldris pole pistikupesi. Telefoni laadimiseks või vee keetmiseks tuleb iga kord keldrist välja pugeda ja korterisse hiilida. Kuid kui lähedal kaiguvad plahvatused, tormavad inimesed keldrisse tagasi...

***

Ekspress avaldab 6 tudengi praktikatöö.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid