Kuidas Rootsi ja Soome NATOsse saavad. Madridis kõlavad suured lubadused. Analüütik kirjeldab, mis edasi saab. Putin otsib sõpru Kaspia mere äärest.
Vene raketid tabavad aina tsiviilobjekte. Venemaa pakub oma „imelihtsat“ lahendust sõja lõpetamiseks. Agressorit rahutuks tegev NATO tippkohtumine.
Venemaa tapab armutult Ukraina tsiviilelanikke. Pealtkuulatud diplomaat. Vene armeel saab jõud otsa ja NATO kasvatab vägesid.
Uus rünnak Kiievi vastu. Putin lubab anda Valgevenele tuumarelvi. Venemaad kollitab maksejõuetus.
Teiste kandidaatriikide saatus suurt optimismi ei süsti. Ent praegu on olukord hoopis teine.
Kolm nädalat on ukrainlased Hersoni linnapiiridele üha lähemale nihkunud. Varsti läheb asjaks. Lisaks veel üks rinne, kus venelased pole edukad olnud – küberrünnakud.
SÕJAPÄEVIK (114. päev) | Mida rääkisid Scholz, Macron ja Draghi president Zelenskõile kinniste uste taga?
Saksa ajakirjanik: see trio tahab kuluefektiivseimat rahulahendustEuroopa Liidu õige valik. Scholzile ei anta aega hinge tõmmata. Putin: lääs kaputt. Agent Viktori kirju elulugu.
Tähtis päev diplomaatiale. Putin peab homme väga olulise kõne. Euroopa avalik arvamus on Ukrainale ohtlik.
Ukrainlased hoiavad kümne küünega Sjevjerodonetskist kinni. Venemaa ettepanekule alla anda vilistati.Ukraina kaitseminister Reznikov pani üle kolme kuu ülikonna selga ja sõitis kohtumsiele NATO välisministritega.Hiina president ütleb, et on hea aeg Venemaaga koostööd tihendada ja maailma „õiglasema ...
Ukraina väejuhid panevad oma Vene ametikaaslasi ebamugava valiku ette. Zelenskõil on jälle enesekindlate sõnumite periood. Venemaa organiseerib jälle humanitaarkoridori otse vallutaja sülle.
Relvad, mida pole. Euroopa vajab Iisraeli gaasi. Tuumarelvade roll hakkab taas kasvama. Putin ja kaka.
Päevad, mis määravad Sjevjerodonetski saatuse. Pikalt paigal passinud Vene väed said liikuma ja ründavad Slovjanskit.
SÕJAPÄEVIK LIVE | Venemaal on endiselt probleeme armee mehitamisega, Ukrainal on puudus relvadest. Mida tähendab see sõja jaoks järgmistel kuudel?
Torm Euroopa riikide sisepoliikas. Lahingud Hersoni all. Merkel avas viimaks suu. Venemaa hiilib Ukraina sadamatesse. Rõivaimpeerium Zara tahab Venemaale äri tagasi viia.
Peking on suur sõber üksnes sõnades. Raha nad Venemaasse ei mata.
Kesk- ja Ida-Euroopa vaateid uurinud raport viitab Vene propaganda mõjusale tööle Eestis. Azovstalis hukkunud jõuavad Kiievisse. Rinnetel säilib Ukraina lootus.
Kindrali surm Luhanskis. Ukrainale on vasturünnakuks vaja tanke, aga Euroopast saadetakse vanarauda. Venelaste kuritöö hävitada Ukraina vili ja süüdistada ohvrit nälja tekitamises.
Sel ajal, kui Lääne diplomaatial on pärast Euroopa Liidu kuuendat sanktsioonipaketti võhm otsa saamas ja suvi õuele saabumas, püüab sõjapäevik ikkagi täita õilsat ülesannet ja mitte lasta lootusel kustuda. Õnneks annavad ukrainlased selleks päriselt põhjust.
Sõja sajas päev. Putin arvab, et Venemaa on võitmas. Hakkab võitlus hingede pärast.
Ühtki allahindlust lõpliku liikmelisuse suhtes ei kavatse Berliin aga Kiievile teha.
Miljonid Ukraina lapsed on koduta. Uued relvad annavad Ukrainale tohutu jõu. Vene väed rindel edasi ei liikunud.
Kõigel on eesmärk, ka Ukraina vägede taandumisel idas. Lahing Sjevjerdonetski pärast. Uus katse rünnata Kiievit. USA soovib saata Ukrainale jõhkraid relvi.
Saksamaa relvaabiga jätkuvad segased lood. Mariupoli deukrainiseerimine. Türgit on vaja hoida liitlaste seas.
Venelased trügivad idas edasi. Kuidas läheb azovlastest sõjavangidel? Šoigu ja Patruševi vabandused. Orbán testib Euroopa Komisjoni piire. Vassimine ristleja Moskva kohta jätkub.
Kuid edasine edu sõltub üha enam logistikast.
Majanduste harmoneerumine on olulisim eeldus Euroopa siseturule pääsemiseks.
Rasked lahingud idas. Mingit Ukraina territooriumi loovutamist ei tule. Ukraina rahvas ihkab vasturünnakuid. Putinile pole oluline venelaste toetus, vaid apaatsus.
Ameerika poliitikaeliidi Siberi reisid tuleb määramata ajaks edasi lükata.
Geriljarünnakud Venemaal viitavad laiaulatuslikule dissidentlusele. Venelastel edu Popasnas. Uued materjalid Butšast.