Toiduterapeut: enam ei pea häbenema, kui ei taha, et toit prügikasti maandub. Mina võtan restoranist teiste ülejäägid ka kaasa (32)
Mõtlemine, kuidas toitu mitte raisata on mul natuke nagu sport. Suhtun sellesse kirgliku hasardiga.
Mõtlemine, kuidas toitu mitte raisata on mul natuke nagu sport. Suhtun sellesse kirgliku hasardiga.
„Päevad kosmoselaeva pardal on väga kindla kavaga ja tihedad. Selle kiire tempo ja stressi jaoks treenime Maa peal palju,“ räägib astronaut Nicole Aunapu Mann intervjuus Eesti Ekspressile.
Nende juttu püüdis vahendada assistent ja nii kastreeritigi koer, kes oli vastuvõtule toodud vaid põiekivide eemaldamiseks.
Kaspari meelest oleks ebamõistlik teha lapsi inimesega, kellega ollakse suhtes olnud vähem kui seitse aastat. Eriti 20ndates, sest siis kasvatakse veel palju.
Virgo tajub, et tänapäeva noored on pigem teinud vaikimisi otsuse lapsi mitte saada ja juurdlevad: miks ma peaksin lapsi saama? Seitse meest räägivad oma põhjustest.
Kes on elanud õndsas teadmatuses või kivi all ja ei tea, kes on Dalí Karat, siis teile teadmiseks – Dalí on õnnekoolitaja, kes on tegelenud enesearenguga juba 17 aastat.
Usundiloolane Ringo Ringvee räägib Eesti Ekspressi podcast'is Lilleorust ja sektidega seotud psühholoogiast laiemalt.
Olen märganud, et inimesed kasutavad sõna „autist“ negatiivses tähenduses. Kui valitsus ei meeldi, on seal koos „autistid“. Kui tahetakse viidata kellegi taipamatusele, on ta „autist“. Kui keegi on imelik või erinev, empaatiavaene või agressiivne või lihtsalt halb – „autist“.
„See on meeletult rusuv teema,“ ütleb arst-resident Laura* vene keele probleemi kohta. „See puudutab vaid nooremat arstide põlvkonda ja vanemad sellest aru ei saa.“
Sisulooja Sidni Tomson (23) on pidanud end alati avatud inimeseks, ta usub, et tänu sellele ka inimesed viitsivad teda jälgida – ta räägib asjadest ausalt ega hoia end tagasi. Ometi päris kõike ei jaga temagi.
Arstitudengid leiavad, et arstina Eestis töötamine peaks olema võimalik eesti keeles.
Eesti Ekspressis ilmus suur lugude sari sellest, kuidas elada võimalikult kaua tervena ja õnnelikult, mitte jääda lootma hooldusreformile. Tee kiire test, kas oled õigel teel! Ja kui ei ole, saad lugeda, kuidas kerge vaevaga õigele rajale saada.
Rootsi Karolinska Instituudi füsioloogiaprofessori Carl Johan Sundbergi peamine uurimisteema on, kuidas füüsiline aktiivsus mõjub meie tervisele ja haiguste ennetamisele vanemas eas. Ta ise on 64 ja täie tervise juures. Eesti mees elab tervena keskmiselt 57 aastat.
Ametlikult sellist terviseteenust nagu anti-aging-nõustamine pole. Ometi antakse kolmes Tallinna kesklinna erakliinikus nõu patsientidele, kes tahavad vananemist aeglustada. See on uus globaalne fenomen.
Põhjust tasub otsida nende koolide väiksematest klassidest ja personaalsemast lähenemisest.
Hedonistlikud püüdlused annavad vaid lühiajalise õnnetunde ja see paneb tundma, et ikka on vähe ja kogu aeg on juurde tarvis.
Tartu Ülikooli kliinikumi arst ja psühhiaatria resident Ove Liis Mahhov sõnab, et üksildus tabab inimest kõige tõenäolisemalt just 20. eluaastates, vanuses, kui lõpetatakse keskkool või ülikool. Aga ka vanemas eas.
Eesti Ekspress pani kooli alguse puhul kokku tähestiku, millest paistev pilt ei ole sugugi lilleline, ent on see-eest põnev.
Viis autismidiagnoosiga lapse ema rääkisid, milline on igapäevaelu puudega lapsega ja kui keeruline on tugiteenuste saamiseks bürokraatiaga toime tulla. Tugiteenuste puudumine võib viia vaieldavate võteteni, nagu lapse kinni sidumine.
Viimased tudengid on Nooruse 7 ühiselamust lahkunud. Üheksakorruseline punane hiigelmaja seisab Tartus tühjana. Mitukümmend aastat tudengitele peavarju pakkunud hoone muutub tundmatuseni. Seal sündinud naljakad lood aga jäävad.
Abielu on pühendumise kõrgeim pilotaaž, kahe inimese vahelise armastuse loogiline jätkusamm, mis kätkeb endas võrdseid õigusi. See ei peakski olema ainult mehe ja naise vaheline liit.
Ambitsioonikate ootuste taga on noortel investoritel kindlad põhimõtted ja soovitused. Esiteks, rääkida tuleb ka kaotustest, teiseks, ära jookse mõtlematult teiste sabas, ja kolmandaks, enne investeerimist sea sisse kolmas sammas ja meelerahufond.
Ootamatult haihtub õhku ahjusoe pirukas või satub rünnaku alla tanklast ostetud burger. Oht varitseb igal pool. Tänaval, pargis ja isegi restoranis. Kohas, kus toitu, leidub ka linde ja kajaka lestalöögi eest ei ole keegi kaitstud.
Homöopaatia huvilised koonduvad ühte Facebooki gruppi. Seal on neil kombeks kuulda võtta tervisealast nõu suvalistelt inimestelt, kes ajavad täielikku kägu.
Me teaks Brigitte Susanne Hundist justkui kõike. Mis toimub aga aasta meelelahutaja töö kulisside taga ja kui palju ta teenib? Hunt kergitas neilt teemadelt saladuseloori „Rööprähklejate“ podcast'is.
Kui sa istud alternatiivmeditsiini Facebooki grupis, siis sa oledki seal kõlakojas. Ka sisu, mida Meta sulle pärast ette söödab, on samast suunast.
„Ma nägin seda tulemas. Aga see kõik oli väärt seda,“ ütleb meelelahutaja Brigitte Susanne Hunt „Rööprähklejate“ podcast'i avalikul salvestusel viimati suvel lahvatanud skandaali kohta.
Perearst ja riigikogu liige Karmen Joller vastab terviseameti seisukohtadele tänases Eesti Ekspressi loos „Homöopaatia julm pale. Valus piinleva imiku ema: „Kui helistan perearstile, määrab ta arvatavasti mingisuguse ravi“".
„Kas saaksin teda aidata mõnel teisel viisil?“ Niimoodi küsib Facebookis suvalistelt inimestelt viiekuuse beebi ema. Arstide sõnul on homöopaatia propageerimine muutunud väga aktiivseks, aga tegu on libaraviga. Inimesi ajab see segadusse, sest tooted on müügil ka apteekides ja need kuuluvad ravimite...